Plex Connect - en to tr translation catalogue (127 entries)

en: ATV firmware version 5.1 or higher required. Please think about updating.
tr: ATV 5.1 veya üstü sürüm gereklidir. Lütfen Güncelleyin.

en: Actor View
tr: Oyuncu

en: Actors
tr: Oyuncular

en: All Movies
tr: Filmler

en: All Photos
tr: Resimler

en: All Shows
tr: Diziler

en: All Videos
tr: Tüm Videolar

en: Aperture
tr: Açıklık

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Audio
tr: Ses

en: Audio Boost %
tr: Ses Kuvvetlendirme %

en: Audio Track
tr: Ses İzi

en: Audio/Subs
tr: Ses/Altyazılar

en: Authors
tr: Yazarlar

en: By Collection
tr: Derlemeye Göre

en: By Content Rating
tr: İçerik Değerlendirmesine Göre

en: By Country
tr: Ülkeye Göre

en: By First Letter
tr: İlk Harfine Göre

en: By Folder
tr: Klasöre Göre

en: By Rating
tr: Reytinge göre

en: By Resolution
tr: Çözünürlüğe Göre

en: By Year
tr: Yıla Göre

en: Camera Make
tr: Kamera Yapımı

en: Camera Model
tr: Kamera Modeli

en: Channel Search
tr: Kanal Arama

en: Channels
tr: Kanallar

en: Clock Position
tr: Zaman Pozisyonu

en: Collections
tr: Derlemeler

en: Decades
tr: Onyıllar

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Director
tr: Yönetmen

en: Directors
tr: Yönetmenler

en: Discover
tr: Keşfet

en: Duration Format
tr: Süre Biçimi

en: Enter the MyPlex password for {0}.
tr: {0} İçin MyPLex Şifresini Girin.

en: Episodes
tr: Bölümler

en: Failed
tr: Başarısız

en: Flatten Season
tr: Sezonları Düzleştir

en: Genre
tr: Tür

en: Genres
tr: Türler

en: Home Video Options
tr: Ev Video Seçenekleri

en: Home Video View
tr: Ev Video Görünümü

en: Homepage
tr: Ana Sayfa

en: ISO
tr: Eş

en: Length
tr: Süre

en: Lens
tr: Mercek

en: Library
tr: Kütüphanem

en: Mark as Unwatched
tr: İzlememiş Olarak İşaretle

en: Mark as Watched
tr: İzlenmiş Olarak İşaretle

en: More
tr: Daha

en: More...
tr: Daha...

en: Movie Navigation Bar
tr: Film Gezinti Çubuğu

en: Movie Options
tr: Film Ayarları

en: Movie View
tr: Film

en: Movies
tr: Film

en: MyPlex Password
tr: MyPlex Şifre

en: MyPlex Sign In
tr: MyPlex Giriş

en: MyPlex Sign Out
tr: MyPlex Çıkış

en: MyPlex Username
tr: MyPlex Kullanıcı Adı

en: No Plex Channels Available
tr: Kanal Yok.

en: No Plex Library Sections Available
tr: Kütüphane Yok

en: No Seasons
tr: Bölüm Yok

en: No Unwatched Shows
tr: İzlenmemiş Dizi Yok

en: No Unwatched Shows.
tr: İzlenmemiş Dizi Yok.

en: No episodes
tr: Bölüm Yok

en: None
tr: Hiçbiri

en: On Deck
tr: Hazırda

en: Overscan Adjust
tr: Tarama Ayarı

en: Photo
tr: Resim

en: Photo Transcoder Action
tr: Fotoğraf Dijital Biçim Aksiyonu

en: Play
tr: Oynat

en: Plex Channels
tr: Plex Kanalları

en: Plex Library
tr: Plex Kütüphanesi

en: Plex Media Server
tr: Plex Media Sunucusu

en: Plex Media Server: No Items Available
tr: Plex Media Sunucusu: Boş

en: Poster Titles
tr: Afiş Başlıkları

en: Producers
tr: Yapımcı

en: Recently Added
tr: Yakında Eklendi

en: Recently Aired
tr: Yakında Yayınlandı

en: Recently Released
tr: Yeni Çıkan

en: Recently Viewed
tr: Yakında Görüntülenen

en: Recently Viewed Episodes
tr: Son Görüntülenen Bölümler

en: Recently Viewed Shows
tr: Yakında Görüntülenen Diziler

en: Refresh
tr: Yenile

en: Remote Bitrate
tr: Uzaktaki Kalite

en: Search
tr: Arama

en: Season View
tr: Sezon

en: Select Tracks
tr: İz Seçin

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Shared Libraries
tr: Paylaşılan Kütüphaneler

en: Show Clock
tr: Saati Göster

en: Show End Time
tr: Bitiş Zamanını Göster

en: Show Photos
tr: Resimleri Göster

en: Show Unwatched Count
tr: İzlenmemiş Sayısını Göster

en: Shows
tr: Diziler

en: Shutter Speed
tr: Perde Hızı

en: SlideShow
tr: SlaytGösterisi

en: Studio
tr: Stüdyo

en: Subs
tr: Altyazılar

en: Subtitle Renderer
tr: Altyazı çeviricisi

en: Subtitle Size %
tr: Altyazı Boyutu %

en: Subtitle Track
tr: Altyazı

en: Synopsis hidden.
tr: Saklı Özet.

en: TV Show Navigation Bar
tr: Dizi Gezinti Çubuğu

en: TV Show Options
tr: Dizi Ayarları

en: TV Show View
tr: Dizi

en: TheMovieDB: No Trailer Info available
tr: TheMovieDB: Tanıtım Filmi Mevcut Değil

en: Time Format
tr: Zaman Biçimi

en: To sign in to MyPlex, enter your Email address, username or Plex forum username.
tr: MyPLex'e giriş yapabilmeniz için, önce E-posta adresinizi, kullanıcı adınızı veya  Plex Forum adınızı girin.

en: Trailer
tr: Tanıtım Filmi

en: Transcoder
tr: Dijital Biçim Dönüştürücü

en: Transcoder Action
tr: Dijital Biçim Hareketi

en: Transcoder Quality
tr: Dijital Biçim Kalitesi

en: Unwatched
tr: İzlenmemiş

en: Unwatched Synopsis
tr: İzlenmemiş Özet

en: Version
tr: Sürüm

en: Video
tr: Görüntü

en: Video Player OSD
tr: Görüntü Oynatıcı OSD

en: View Show
tr: Dizi

en: Wiki/Docs
tr: Wiki/Belge

en: Writers
tr: Yazar

en: Year
tr: Yıl

en: refreshing
tr: yenileniyor

en: remote
tr: uzaktan

en: {0:d} Minutes
tr: {0:d}  Dakika

en: {0:d}hr {1:d}min
tr: {0:d}saat {1:d}dakika

en: {0} unwatched
tr: {0} İzlenmemiş
