Plex Connect - en to sv translation catalogue (139 entries)

en: ATV firmware version 5.1 or higher required. Please think about updating.
sv: ATV programvara version 5.1 eller högre krävs. Överväg att uppdatera.

en: Actor View
sv: Skådespelarvy

en: Actors
sv: Skådespelare

en: Albums
sv: Skivor

en: All Movies
sv: Alla Filmer

en: All Photos
sv: Alla Foton

en: All Shows
sv: Alla Serier

en: All Videos
sv: Alla videor

en: Aperture
sv: Bländare

en: Appearance
sv: Utseende

en: Artists
sv: Artister

en: Audio
sv: Ljud

en: Audio Boost %
sv: Ljudförstärkning %

en: Audio Playlist
sv: Ljudspellista

en: Audio Track
sv: Ljudspår

en: Audio/Subs
sv: Ljud/Undertext

en: Authors
sv: Författare

en: By Collection
sv: Efter Samling

en: By Content Rating
sv: Efter Åldersgräns

en: By Country
sv: Efter Land

en: By First Letter
sv: Efter Första Bokstav

en: By Folder
sv: Efter Katalog

en: By Rating
sv: Efter Betyg

en: By Resolution
sv: Efter Upplösning

en: By Year
sv: Efter År

en: Camera Make
sv: Kameratillverkare

en: Camera Model
sv: Kameramodell

en: Change All Posters
sv: Ändra Alla Affischer

en: Change Poster
sv: Ändra Affisch

en: Channel Search
sv: Sök kanaler

en: Channels
sv: Kanaler

en: Clock Position
sv: Klockans Position

en: Collections
sv: Samlingar

en: Decade
sv: Årtionde

en: Decades
sv: Årtionden

en: Details
sv: Detaljer

en: Director
sv: Regissör

en: Directors
sv: Regissörer

en: Discover
sv: Upptäck

en: Duration Format
sv: Speltidsformat

en: Enter the MyPlex password for {0}.
sv: Fyll i lösenord för {0}s MyPlex.

en: Episodes
sv: Avsnitt

en: Failed
sv: Misslyckades

en: Flatten Season
sv: Platta ut säsong

en: Genres
sv: Genrer

en: Home Video Options
sv: Hemvideoalternativ

en: Home Video View
sv: Hemvideovy

en: Homepage
sv: Hemsida

en: Length
sv: Längd

en: Lens
sv: Lins

en: Library
sv: Bibliotek

en: Mark as Unwatched
sv: Markera som Osedd

en: Mark as Watched
sv: Markera som Sedd

en: More
sv: Mer

en: More...
sv: Mer...

en: Movie Navigation Bar
sv: Navigationsfält för filmer

en: Movie Options
sv: Filminställningar

en: Movie View
sv: Filmlistevy

en: Movies
sv: Filmer

en: Music Navigation Bar
sv: Navigationsfält för Musik

en: Music Options
sv: Musikinställningar

en: Music View
sv: Musikvy

en: MyPlex Password
sv: MyPlex Lösenord

en: MyPlex Sign In
sv: MyPlex Inloggning

en: MyPlex Sign Out
sv: MyPlex Utloggning

en: MyPlex Username
sv: MyPlex Användarnamn

en: No Plex Channels Available
sv: Inga Kanaler Tillgängliga

en: No Plex Library Sections Available
sv: Inga Tillgängliga Avdelningar i Biblioteket.

en: No Plex Playlists Available
sv: Ingen spellista tillgänglig

en: No Seasons
sv: Inga Säsonger

en: No Unwatched Shows
sv: Inga Osedda Serier

en: No Unwatched Shows.
sv: Inga Osedda Serier.

en: No episodes
sv: Inga avsnitt

en: None
sv: Ingen

en: Now Playing
sv: Just nu spelas

en: On Deck
sv: Pågående

en: Overscan Adjust
sv: Justera Överskanning

en: Photo
sv: Foto

en: Photo Transcoder Action
sv: Fototranskoderns Åtgärd

en: Play
sv: Spela

en: Playlists
sv: Spellistor

en: Plex Channels
sv: Kanaler

en: Plex Library
sv: Bibliotek

en: Plex Media Server: No Items Available
sv: Plex Media Server: Inga Objekt Tillgängliga

en: Plex Media Server: No Tracks Available
sv: Plex Media Server: Inga spår tillgängliga

en: Plex Playlists
sv: Plex Spellistor

en: Producers
sv: Producenter

en: Recently Added
sv: Nyligen Tillagda

en: Recently Aired
sv: Nyligen Sända

en: Recently Released
sv: Nyligen Släppta

en: Recently Viewed
sv: Nyligen Sedda

en: Recently Viewed Episodes
sv: Nyligen Sedda Avsnitt

en: Recently Viewed Shows
sv: Nyligen Sedda Serier

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Related Movies
sv: Relaterade Filmer

en: Remote Bitrate
sv: Bitrate för Fjärruppspelning

en: Search
sv: Sök

en: Season View
sv: Säsongsvy

en: Select Poster
sv: Välj Affisch

en: Select Posters
sv: Välj Affischer

en: Select Tracks
sv: Välj Spår

en: Settings
sv: Inställningar

en: Shared Libraries
sv: Delade bibliotek

en: Show Clock
sv: Visa Klocka

en: Show End Time
sv: Visa Sluttid

en: Show Photos
sv: Visa Foton

en: Show Unwatched Count
sv: Visa Antal Osedda

en: Shows
sv: Serier

en: Shuffle
sv: Blanda

en: Shutter Speed
sv: Slutarhastighet

en: Sign Out
sv: Logga Ut

en: SlideShow
sv:  Bildspel

en: Subs
sv: Undertexter

en: Subtitle Renderer
sv: Rendering för undertexter

en: Subtitle Size %
sv: Undertext storlek %

en: Subtitle Track
sv: Undertextspår

en: Switch Home User
sv: Byt Hemanvändare

en: Synopsis hidden.
sv: Dölj Synopsis

en: TV Show Navigation Bar
sv: Navigationsfält för TV-Serier

en: TV Show Options
sv: TV-Serie inställningar

en: TV Show View
sv: TV-Serie Vy

en: TV Shows
sv: TV-Serier

en: TheMovieDB: No Trailer Info available
sv: TheMovieDB: Ingen Trailerinformation tillgänglig

en: Time Format
sv: Tidsformat

en: To sign in to MyPlex, enter your Email address, username or Plex forum username.
sv: För att logga in på MyPlex, fyll i e-postadress, användarnamn eller användarnamn för Plex-forumet.

en: Transcoder
sv: Omkodare

en: Transcoder Action
sv: Transkoderns Åtgärd

en: Transcoder Quality
sv: Omkodningskvalité

en: Unwatched
sv: Osett

en: Unwatched Synopsis
sv: Synopsis för Osett

en: Video Player OSD
sv: Videospelare OSD

en: View Show
sv: Se Serie

en: Wiki/Docs
sv: Wiki/Dokumentation

en: Writers
sv: Författare

en: Year
sv: År

en: refreshing
sv: uppdaterar

en: remote
sv: fjärr

en: {0:d} Minutes
sv: {0:d} Minuter

en: {0} unwatched
sv: {0} osett
