Plex Connect - en to ro translation catalogue (85 entries)

en: ATV firmware version 5.1 or higher required. Please think about updating.
ro: Versiunea de firmware minimă este 5.1. Vă rugam să luați în considerare un update.

en: Actor View
ro: Vizualizeaza Actorul

en: Actors
ro: Actori

en: All Movies
ro: Toate filmele

en: All Photos
ro: Toate Pozele

en: All Shows
ro: Toate Showurile

en: Aperture
ro: Apertura

en: Appearance
ro: Aspect

en: Audio Boost %
ro: Crestere semnal Audio cu %

en: Audio Track
ro: Track Audio

en: Audio/Subs
ro: Audio/Subtitrări

en: Authors
ro: Autori

en: By Collection
ro: După Colecție

en: By Country
ro: După Țară

en: By First Letter
ro: După Prima Literă

en: By Folder
ro: După Folder

en: By Rating
ro: După Rating

en: By Resolution
ro: După Rezoluție

en: By Year
ro: După An

en: Camera Model
ro: Modelul Camerei

en: Channels
ro: Canale

en: Clock Position
ro: Poziția Ceasului

en: Collections
ro: Colecții

en: Decades
ro: Decade

en: Details
ro: Detalii

en: Directors
ro: Directori

en: Discover
ro: Descoperă

en: Episodes
ro: Episoade

en: Genre
ro: Gen

en: Genres
ro: Genuri

en: Homepage
ro: Pagina Principală

en: Length
ro: Lungime

en: Lens
ro: Lentila

en: Library
ro: Librărie

en: Mark as Unwatched
ro: Marchează ca nevizionat

en: Mark as Watched
ro: Marchează ca vizionat

en: More
ro: Mai Mult

en: More...
ro: Mai Multe...

en: Movie Navigation Bar
ro: Bara de navigație a filmelor

en: Movie Options
ro: Opțiunile Filmului

en: Movie View
ro: Vizualizarea Filmului

en: Movies
ro: Filme

en: MyPlex Password
ro: MyPlex Parola

en: MyPlex Sign In
ro: Logare MyPlex

en: MyPlex Sign Out
ro: Delogare MyPlex

en: MyPlex Username
ro: Nume de utilizator MyPlex

en: No Plex Channels Available
ro: Nici un canal Plex disponibil

en: No Plex Library Sections Available
ro: Nici o librărie selectată Plex nu este disponibilă

en: No Seasons
ro: Nici un sezon

en: No Unwatched Shows
ro: Nici un Show nevizionat

en: No Unwatched Shows.
ro: Nici un Show nevizionat.

en: No episodes
ro: Nici un Episod

en: None
ro: Nimic

en: Overscan Adjust
ro: Ajustarea Overscan-ului

en: Photo
ro: Poză

en: Play
ro: Redare

en: Plex Channels
ro: Canale Plex

en: Plex Library
ro: Libraria Plex

en: Plex Media Server
ro: Server Media Plex

en: Plex Media Server: No Items Available
ro: Server Media Plex: Nici un Item Disponibil

en: Producers
ro: Producători

en: Recently Added
ro: Adăugate Recent

en: Recently Viewed
ro: Vizionate Recent

en: Recently Viewed Episodes
ro: Episoade vizionate recent

en: Recently Viewed Shows
ro: Show-urile Vizionate Recent

en: Search
ro: Caută

en: Season View
ro: Vizualizează Sezon

en: Select Tracks
ro: Selecteaza Track-urile

en: Settings
ro: Setări

en: Show Clock
ro: Arată Ceasul

en: Show Photos
ro: Arată Pozele

en: Shows
ro: Show-uri

en: SlideShow
ro: Diapozitiv

en: Subtitle Size %
ro: Dimensiunea Subtitrării

en: Subtitle Track
ro: Track-ul Subtitrării

en: Synopsis hidden.
ro: Synopsa ascunsa.

en: TheMovieDB: No Trailer Info available
ro: TheMovieDB: Nu este disponibila nici o informație despre trailer

en: To sign in to MyPlex, enter your Email address, username or Plex forum username.
ro: Pentru a vă loga în MyPlex, introduceți adresa dumneavoastră de Email, Numele de utilizator sau Numele de utilizator de pe forumul Plex

en: Transcoder Action
ro: Acțiunea Transcoder-ului

en: Unwatched Synopsis
ro: Sinopse Nevizionate

en: View Show
ro: Vizualizeaza Show-ul

en: Year
ro: An

en: {0:d} Minutes
ro: {0:d} Minute

en: {0:d}hr {1:d}min
ro: {0:d}Ore {0:d}Minute

en: {0} unwatched
ro: {0} Nevizionate
