Plex Connect - en to pt_PT translation catalogue (137 entries)

en: ATV firmware version 5.1 or higher required. Please think about updating.
pt_PT: Requer microcódigo 5.1 (ou superior) na aTV.

en: Actor View
pt_PT: Por actor

en: Actors
pt_PT: Atores

en: Albums
pt_PT: Albuns

en: All Movies
pt_PT: Filmes

en: All Photos
pt_PT: Todas as Fotos

en: All Shows
pt_PT: Séries

en: All Videos
pt_PT: Vídeos

en: Aperture
pt_PT: Diafragma

en: Appearance
pt_PT: Aspeto

en: Artists
pt_PT: Artistas

en: Audio Playlist
pt_PT: Playlist de Música

en: Audio Track
pt_PT: Pista de audio

en: Audio/Subs
pt_PT: Audio/Legendas

en: Authors
pt_PT: Autores

en: By Collection
pt_PT: Por coleção

en: By Content Rating
pt_PT: Por classificação do conteúdo

en: By Country
pt_PT: Por País

en: By First Letter
pt_PT: Ordem alfabética

en: By Folder
pt_PT: Por pasta

en: By Rating
pt_PT: Por classificação

en: By Resolution
pt_PT: Por Resolução

en: By Year
pt_PT: Por Ano

en: Camera Make
pt_PT: Marca

en: Camera Model
pt_PT: Modelo

en: Change All Posters
pt_PT: Alterar todos os posters

en: Change Fanart
pt_PT: Alterar Fan Art

en: Change Poster
pt_PT: Alterar poster

en: Channel Search
pt_PT: Pesquisar canais

en: Channels
pt_PT: Canais

en: Clock Position
pt_PT: Posição do relógio

en: Collections
pt_PT: Coleções

en: Decade
pt_PT: Década

en: Decades
pt_PT: Décadas

en: Details
pt_PT: Detalhes

en: Director
pt_PT: Realizador

en: Directors
pt_PT: Realizadores

en: Discover
pt_PT: Descubra

en: Duration Format
pt_PT: Formato

en: Enter the MyPlex password for {0}.
pt_PT: Indique o password MyPlex para {0}.

en: Episodes
pt_PT: Episódios

en: Failed
pt_PT: Falhou

en: Flatten Season
pt_PT: Ftatten Season

en: Genre
pt_PT: Género

en: Genres
pt_PT: Géneros

en: Home Video Options
pt_PT: Opções para Vídeos

en: Home Video View
pt_PT: Vista de vídeos

en: Home Videos
pt_PT: Vídeos

en: Homepage
pt_PT: Menu inicial

en: Length
pt_PT: Duração

en: Lens
pt_PT: Objectiva

en: Library
pt_PT: Biblioteca

en: Main Navigation Bar
pt_PT: Cursor

en: Mark as Unwatched
pt_PT: Marcar como "não visto"

en: Mark as Watched
pt_PT: Marcar como "visto"

en: Miscellaneous
pt_PT: Diversos

en: More
pt_PT: Mais

en: More...
pt_PT: Mais...

en: Movie Navigation Bar
pt_PT: Cursor de filme

en: Movie Options
pt_PT: Opções para Filmes

en: Movie View
pt_PT: Vista de filmes

en: Movies
pt_PT: Filmes

en: Music
pt_PT: Música

en: Music Navigation Bar
pt_PT: Cursor de música

en: Music Options
pt_PT: Opções para Música

en: Music View
pt_PT: Vista de músicas

en: MyPlex Password
pt_PT: MyPlex password

en: MyPlex Sign In
pt_PT: MyPlex Sign in

en: No Plex Channels Available
pt_PT: Canais Plex indisponíveis

en: No Plex Library Sections Available
pt_PT: Biblioteca Plex indisponível

en: No Plex Playlists Available
pt_PT: Não há PlayLists

en: No Seasons
pt_PT: Sem temporadas

en: No Unwatched Shows
pt_PT: Sem Séries por ver

en: No Unwatched Shows.
pt_PT: Sem Séries por ver.

en: No episodes
pt_PT: Sem episódios

en: None
pt_PT: Nenhum

en: Now Playing
pt_PT: Em curso

en: On Deck
pt_PT: Em curso

en: PIL/Pillow not installed
pt_PT: PIL/Pillow não instalado

en: Photo
pt_PT: Foto

en: Play
pt_PT: Ver

en: Plex Channels
pt_PT: Canais Plex

en: Plex Library
pt_PT: Biblioteca Plex

en: Plex Media Server: No Items Available
pt_PT: Plex Media Server: Itens não disponíveis

en: Plex Media Server: No Tracks Available
pt_PT: Plex Media Server: Pistas indisponíveis

en: Producers
pt_PT: Produtores

en: Recently Added
pt_PT: Recém adicionado

en: Recently Aired
pt_PT: Recém transmitido

en: Recently Released
pt_PT: Recém publicado

en: Recently Viewed
pt_PT: Vistos recentemente

en: Recently Viewed Episodes
pt_PT: Vistos recentemente

en: Recently Viewed Shows
pt_PT: Séries vistas recentemente

en: Refresh
pt_PT: Atualizar

en: Related Movies
pt_PT: Filmes Relacionados

en: Search
pt_PT: Pesquisa

en: Season View
pt_PT: Por temporada

en: Select Fanart
pt_PT: Seleccione Fan Art

en: Select Poster
pt_PT: Seleccione poster

en: Select Posters
pt_PT: Seleccione Posters

en: Select Tracks
pt_PT: Seleccione pistas

en: Settings
pt_PT: Parâmetros

en: Shared Libraries
pt_PT: Bibliotecas partilhadas

en: Show Clock
pt_PT: Mostrar relógio

en: Show End Time
pt_PT: Mostrar hora fim

en: Show Photos
pt_PT: Mostrar fotos

en: Shows
pt_PT: Séries

en: Shuffle
pt_PT: Baralhar

en: Shutter Speed
pt_PT: Veloc. disparo

en: Sign Out
pt_PT: MyPlex Sign Out

en: SlideShow
pt_PT: Diaporama

en: Subs
pt_PT: Legendas

en: Subtitle Track
pt_PT: Pista de legendas

en: Synopsis hidden.
pt_PT: Resumo ocultado.

en: TV Show Navigation Bar
pt_PT: Cursor de Séries

en: TV Show Options
pt_PT: Opções para Séries

en: TV Show View
pt_PT: Ver Série

en: TV Shows
pt_PT: Séries

en: TheMovieDB: No Trailer Info available
pt_PT: TheMovieDB: Resumo indisponível

en: To sign in to MyPlex, enter your Email address, username or Plex forum username.
pt_PT: Para ligar ao MyPlex indique o Email, userid de Plex ou de Plex forum.

en: Trailer
pt_PT: Resumo

en: Transcoder
pt_PT: Transcodificador

en: Transcoder Action
pt_PT: Ação do "Transcoder"

en: Transcoder Quality
pt_PT: Qualidade do transcodificador

en: Unwatched
pt_PT: Por ver

en: Unwatched Synopsis
pt_PT: Resumo por ver

en: Version
pt_PT: Versão

en: Video
pt_PT: Vídeo

en: Video Playlist
pt_PT: Playlist de vídeo

en: Video Playlist: No Items Available
pt_PT: Playlist de vídeo: Vazia

en: View Show
pt_PT: Ver Série

en: Writers
pt_PT: Autores

en: Year
pt_PT: Ano

en: refreshing
pt_PT: Atualizando

en: remote
pt_PT: Remoto

en: {0:d} Minutes
pt_PT: {0:d} Minutos

en: {0:d}hr {1:d}min
pt_PT: {0:d}h {1:d}m

en: {0} unwatched
pt_PT: {0} por ver
