Plex Connect - en to pt translation catalogue (157 entries)

en: ATV firmware version 5.1 or higher required. Please think about updating.
pt: ATV firmware 5.1 ou maior é requerido. Por favor, observe antes de atualizar.

en: Actor View
pt: Visualizar Atores

en: Actors
pt: Atores

en: Albums
pt: Álbuns

en: All Movies
pt: Todos os Filmes

en: All Photos
pt: Todas as Fotos

en: All Shows
pt: Todas as Séries

en: All Videos
pt: Todos os Vídeos

en: Appearance
pt: Aparência

en: Artists
pt: Artistas

en: Audio
pt: Áudio

en: Audio Boost %
pt: Aumento do Áudio %

en: Audio Playlist
pt: Lista de Reprodução de Áudio

en: Audio Track
pt: Faixa de Áudio

en: Audio/Subs
pt: Áudio/Legendas

en: Authors
pt: Autores

en: By Collection
pt: Por Coleção

en: By Content Rating
pt: Por Classificação de Conteúdo

en: By Country
pt: Por País

en: By First Letter
pt: Por Ordem Alfabética

en: By Folder
pt: Por Pasta

en: By Rating
pt: Por Classificação

en: By Resolution
pt: Por Resolução

en: By Year
pt: Por Ano

en: Camera Make
pt: Fabricante da Câmera

en: Camera Model
pt: Modelo da Câmera

en: Change All Posters
pt: Trocar Todos os Posters

en: Change Fanart
pt: Trocar Fanart

en: Change Poster
pt: Trocar Poster

en: Channel Search
pt: Busca nos Canais

en: Channels
pt: Canais

en: Clock Position
pt: Posição do Tempo

en: Collections
pt: Coleções

en: Decade
pt: Década

en: Decades
pt: Décadas

en: Details
pt: Detalhes

en: Director
pt: Diretor

en: Directors
pt: Diretores

en: Discover
pt: Descobrir

en: Duration Format
pt: Formato da Duração

en: Enter the MyPlex password for {0}.
pt: Entre com a senha para o MyPlex {0}.

en: Enter the PlexHome user pin for {0}.
pt: Digite o pin do PlexHome para o usuário {0}

en: Episodes
pt: Episódios

en: Failed
pt: Falhou

en: Fanart Lower Blur
pt: Fanart Blur Baixo

en: Flatten Season
pt: Nivelar Temporada

en: Forum
pt: Fórum

en: General Appearance
pt: Aparência Geral

en: Genre
pt: Gênero

en: Genres
pt: Gêneros

en: Home Video Navigation Bar
pt: Barra de Navegação de Vídeos Caseiros

en: Home Video Options
pt: Opções dos Vídeos Caseiros

en: Home Video View
pt: Ver Vídeos Caseiros

en: Home Videos
pt: Vídeos Caseiros

en: Homepage
pt: Página Principal

en: Length
pt: Duração

en: Lens
pt: Lentes

en: Library
pt: Biblioteca

en: Main Navigation Bar
pt: Barra de Navegação Principal

en: Mark as Unwatched
pt: Marcar como Não Assistido

en: Mark as Watched
pt: Marcar como Assistido

en: Miscellaneous
pt: Variados

en: More
pt: Mais

en: More...
pt: Mais...

en: Movie Navigation Bar
pt: Barra de Navegação de Filmes

en: Movie Options
pt: Opções dos Filmes

en: Movie View
pt: Visualização dos Filmes

en: Movies
pt: Filmes

en: Music
pt: Música

en: Music Navigation Bar
pt: Barra de Navegação de Música

en: Music Options
pt: Opções de Música

en: Music View
pt: Visualização de Músicas

en: MyPlex Password
pt: MyPlex Senha

en: MyPlex Sign In
pt: MyPlex Login

en: MyPlex Sign Out
pt: MyPlex Logout

en: MyPlex Username
pt: MyPlex Nome do Usuário

en: No Plex Channels Available
pt: Nenhum Canal Plex Disponível

en: No Plex Library Sections Available
pt: Nenhuma Seção de Biblioteca Plex Disponível

en: No Plex Playlists Available
pt: Nenhuma Lista de Reprodução Plex Disponível

en: No Seasons
pt: Sem Temporadas

en: No Unwatched Shows
pt: Séries Não Vistas

en: No Unwatched Shows.
pt: Séries Não Vistas.

en: No episodes
pt: Sem Episódios

en: None
pt: Nenhuma

en: Now Playing
pt: Tocando Agora

en: On Deck
pt: Em Progresso

en: Overscan Adjust
pt: Ajuste

en: PIL/Pillow not installed
pt: PIL/Pillow não instalado

en: Photo
pt: Foto

en: Photo Transcoder Action
pt: Atividade do Transcoder de Foto

en: Playlists
pt: Listas de Reprodução

en: Plex Channels
pt: Canais Plex

en: Plex Home Users
pt: Usuários Locais Plex

en: Plex Library
pt: Biblioteca Plex

en: Plex Media Server: No Items Available
pt: Plex Media Server: Sem Ítens Disponíveis

en: Plex Media Server: No Tracks Available
pt: Plex Media Server: Não Há Faixas Disponíveis

en: Plex Playlists
pt: Listas de Reprodução Plex

en: PlexHome User PIN
pt: PIN do Usuário Plex Local

en: Poster Titles
pt: Título Original

en: PrePlay Bottom Shelf
pt: Reprodução da Prateleira Inferior

en: Producers
pt: Produtores

en: Recently Added
pt: Adicionado Recentemente

en: Recently Aired
pt: No Ar

en: Recently Released
pt: Lançado Recentemente

en: Recently Viewed
pt: Visto Recentemente

en: Recently Viewed Episodes
pt: Episódios Assistidos Recentemente

en: Recently Viewed Shows
pt: Séries Vistas Recentementes

en: Refresh
pt: Recarregar

en: Related Movies
pt: Filmes Relacionados

en: Remote Bitrate
pt: Bitrate Remoto

en: Search
pt: Procurar

en: Season View
pt: Visualização da Temporada

en: Select Fanart
pt: Seleção de Fanart

en: Select Poster
pt: Seleção de Poster

en: Select Posters
pt: Seleção de Posters

en: Select Tracks
pt: Selecione entre as Trilhas

en: Settings
pt: Ajustes

en: Shared Libraries
pt: Bibliotecas Compartilhadas

en: Show Clock
pt: Mostrar Relógio

en: Show End Time
pt: Mostrar Hora de Finalização

en: Show Photos
pt: Mostrar Fotos

en: Show Unwatched Count
pt: Mostrar Contador de Não Vistos

en: Shows
pt: Séries

en: Shuffle
pt: Embaralhar

en: Shutter Speed
pt: Velocidade Shutter

en: Sign Out
pt: Sair

en: Studio
pt: Estúdio

en: Subs
pt: Legendas

en: Subtitle Renderer
pt: Renderizador das Legendas

en: Subtitle Size %
pt: Tamanho da Legenda %

en: Subtitle Track
pt: Trilha de legenda

en: Switch Home User
pt: Trocar usuário local

en: Synopsis hidden.
pt: Sinopse oculta

en: TV Show Navigation Bar
pt: Barra de Navegação do Seriado

en: TV Show Options
pt: Opções do Seriado

en: TV Show View
pt: Visualização do Seriado

en: TV Shows
pt: Séries de TV

en: TheMovieDB: No Trailer Info available
pt: TheMovieDB: Informação do Trailer Indisponível

en: Time Format
pt: Formato do Relógio

en: To sign in to MyPlex, enter your Email address, username or Plex forum username.
pt: Para logar no MyPlex, entre com seu endereço de email, nome de usuário ou nome de usuário do fórum Plex.

en: Transcoder Action
pt: Atividade do Transcoder

en: Transcoder Quality
pt: Qualidade do Transcode

en: Unwatched
pt: Não Visto

en: Unwatched Synopsis
pt: Sinopses Não Vistas

en: Version
pt: Versão

en: Video
pt: Vídeo

en: Video Player OSD
pt: OSD do Reprodutor

en: Video Playlist
pt: Lista de Reprodução de Vídeo

en: Video Playlist: No Items Available
pt: Lista de Reprodução de Vídeo: Sem Itens Disponíveis

en: View Show
pt: Visualizar Séries

en: Wiki/Docs
pt: Wiki/Documentos

en: Writers
pt: Escritores

en: Year
pt: Ano

en: refreshing
pt: recarregando

en: remote
pt: remoto

en: {0:d} Minutes
pt: {0:d} Minutos

en: {0} unwatched
pt: {0} não visto
