Plex Connect - en to nl translation catalogue (103 entries)

en: ATV firmware version 5.1 or higher required. Please think about updating.
nl: ATV firmwareversie 5.1 of hoger is vereist. Overweeg up te daten.

en: Actor View
nl: Overzicht acteurs

en: Actors
nl: Acteurs

en: All Movies
nl: Alle films

en: All Photos
nl: Alle Foto's

en: All Shows
nl: Alle Series

en: All Videos
nl: Alle Video's

en: Aperture
nl: Diafragma

en: Appearance
nl: Weergave

en: Audio
nl: Audioversterking %

en: Audio Boost %
nl: Audioversterking %

en: Audio Track
nl: Audio Spoor

en: Audio/Subs
nl: Audio/ondertiteling

en: Authors
nl: Auteurs

en: By Collection
nl: Op Verzameling

en: By Content Rating
nl: Op Kijkwijzer

en: By Country
nl: Op Land

en: By First Letter
nl: Op Eerste Letter

en: By Folder
nl: Op Map

en: By Rating
nl: Op Beoordeling

en: By Resolution
nl: Op Resolutie

en: By Year
nl: Op Jaar

en: Camera Make
nl: Camera Merk

en: Camera Model
nl: Camera Type

en: Channel Search
nl: Zoeken

en: Channels
nl: Kanalen

en: Clock Position
nl: Positie Klok

en: Collections
nl: Verzamelingen

en: Decades
nl: Tijdperken

en: Director
nl: Regisseur

en: Directors
nl: Regisseurs

en: Discover
nl: Ontdek

en: Duration Format
nl: Formaat duur

en: Enter the MyPlex password for {0}.
nl: Typ het MyPlex wachtwoord voor {0}.

en: Episodes
nl: Afleveringen

en: Failed
nl: Mislukt

en: Homepage
nl: Thuispagina

en: Length
nl: Lengte

en: Library
nl: Bibliotheek

en: Mark as Unwatched
nl: Markeer als ongekeken

en: Mark as Watched
nl: Markeer als Bekeken

en: More
nl: Meer

en: More...
nl: Meer...

en: Movie Navigation Bar
nl: Navigatiebalk Film

en: Movie Options
nl: Filmopties

en: Movie View
nl: Weergave Film

en: Movies
nl: Films

en: MyPlex Password
nl: MyPlex Wachtwoord

en: MyPlex Sign In
nl: MyPlex Inloggen

en: MyPlex Sign Out
nl: MyPlex Uitloggen

en: MyPlex Username
nl: MyPlex Gebruikersnaam

en: No Plex Channels Available
nl: Geen Plex kanalen beschikbaar

en: No Plex Library Sections Available
nl: Geen Plex bibliotheeksecties beschikbaar

en: No Seasons
nl: Geen Seizoenen

en: No Unwatched Shows
nl: Geen ongekeken series

en: No Unwatched Shows.
nl: Geen ongekeken series

en: No episodes
nl: Geen afleveringen

en: None
nl: Geen

en: On Deck
nl: Actueel

en: Overscan Adjust
nl: Overscan aanpassen

en: Photo
nl: Foto

en: Play
nl: Afspelen

en: Plex Channels
nl: Plex Kanalen

en: Plex Library
nl: Plex Bibliotheek

en: Plex Media Server: No Items Available
nl: Plex Media Server: Geen items beschikbaar

en: Producers
nl: Regisseurs

en: Recently Added
nl: Recent toegevoegd

en: Recently Aired
nl: Recent uitgezonden

en: Recently Released
nl: Recent uitgekomen

en: Recently Viewed
nl: Recent gekeken

en: Recently Viewed Episodes
nl: Recent gekeken afleveringen

en: Recently Viewed Shows
nl: Recent bekeken series

en: Search
nl: Zoeken

en: Season View
nl: Op seizoen

en: Select Tracks
nl: Kies sporen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Show Clock
nl: Toon klok

en: Show End Time
nl: Toon eindtijd

en: Show Photos
nl: Toon foto's

en: Show Unwatched Count
nl: Toon aantal ongekeken items

en: Shows
nl: Series

en: Shutter Speed
nl: Sluitersnelheid

en: SlideShow
nl: Dia-voorstelling

en: Subtitle Size %
nl: Grootte ondertiteling in %

en: Subtitle Track
nl: Ondertitel Spoor

en: Synopsis hidden.
nl: Verberg overzicht

en: TV Show Navigation Bar
nl: Navigatiebalk series

en: TV Show Options
nl: Serie-opties

en: TV Show View
nl: Serie overzicht

en: TheMovieDB: No Trailer Info available
nl: TheMovieDB: Geen trailerinfo beschikbaar

en: Time Format
nl: Tijdformaat

en: To sign in to MyPlex, enter your Email address, username or Plex forum username.
nl: Om aan te melden bij MyPlex typt u uw Email adres, gebruikersnaam of Plex forum gebruikersnaam

en: Transcoder Action
nl: Transcoder-actie

en: Transcoder Quality
nl: Kwaliteit transcoder

en: Unwatched
nl: Ongekeken

en: Unwatched Synopsis
nl: Ongekeken overzicht

en: Version
nl: Versie

en: Video Player OSD
nl: Videospeler OSD

en: View Show
nl: Bekijk serie

en: Writers
nl: Schrijvers

en: Year
nl: Jaar

en: {0:d} Minutes
nl: {0:d} Minuten

en: {0:d}hr {1:d}min
nl: {0:d}Uur {1:d}min
