Plex Connect - en to it translation catalogue (155 entries)

en: ATV firmware version 5.1 or higher required. Please think about updating.
it: E' necessaria la versione firmware 5.1 o superiore. Per favore esegui l'aggiornamento.

en: Actor View
it: Vista Attore

en: Actors
it: Attori

en: Albums
it: Album

en: All Movies
it: Tutti i film

en: All Photos
it: Tutte le foto

en: All Shows
it: Tutte le serie

en: All Videos
it: Tutti i video

en: Appearance
it: Aspetto

en: Artists
it: Artisti

en: Audio Boost %
it: Incremento audio %

en: Audio Playlist
it: Playlist audio

en: Audio Track
it: Traccia Audio

en: Audio/Subs
it: Audio/Sottotitoli

en: Authors
it: Autori

en: By Collection
it: Per Raccolta

en: By Content Rating
it: Per classificazione contenuto

en: By Country
it: Per nazionalità

en: By First Letter
it: Per nome

en: By Folder
it: Per cartella

en: By Rating
it: Per valutazione

en: By Resolution
it: Per risoluzione

en: By Year
it: Per anno

en: Camera Make
it: Produttore Camera

en: Camera Model
it: Modello Camera

en: Change All Posters
it: Cambia tutte le locandine

en: Change Fanart
it: Cambia fanart

en: Change Poster
it: Cambia locandina

en: Channel Search
it: Cerca nei canali

en: Channels
it: Canali

en: Clock Position
it: Posizione orologio

en: Collections
it: Raccolte

en: Decades
it: Decadi

en: Details
it: Dettagli

en: Director
it: Regista

en: Directors
it: Registi

en: Discover
it: Scopri

en: Duration Format
it: Formato Durata

en: Enter the MyPlex password for {0}.
it: Inserisci la password myPlex per {0}.

en: Enter the PlexHome user pin for {0}.
it: Inserisci il pin utente PlexHome per {0}.

en: Episodes
it: Episodi

en: Extras
it: Extra

en: Failed
it: Fallito

en: Fanart Lower Blur
it: Sfumatura fanart

en: Flatten Season
it: Appiattisci stagione

en: General Appearance
it: Aspetto generale

en: Genre
it: Genere

en: Genres
it: Generi

en: Home Video Navigation Bar
it: Barra di navigazione Home Video

en: Home Video Options
it: Opzioni Home video

en: Home Video View
it: Vista Home video

en: Home Videos
it: Home Video

en: Length
it: Durata

en: Lens
it: Obiettivo

en: Library
it: Libreria

en: Main Navigation Bar
it: Barra di navigazione principale

en: Mark as Unwatched
it: Segna come da vedere

en: Mark as Watched
it: Segna come già visto

en: Miscellaneous
it: Varie

en: More
it: Altro

en: More...
it: Altro...

en: Movie Navigation Bar
it: Barra di navigazione Film

en: Movie Options
it: Opzioni Film

en: Movie View
it: Vista Film

en: Movies
it: Film

en: Music
it: Musica

en: Music Navigation Bar
it: Barra di navigazione Musica

en: Music Options
it: Opzioni Musica

en: Music View
it: Vista Musica

en: MyPlex Password
it: Password MyPlex

en: MyPlex Sign In
it: Connetti a MyPlex

en: MyPlex Sign Out
it: Esci da MyPlex

en: MyPlex Username
it: Nome utente MyPlex

en: No Plex Channels Available
it: Nessun canale Plex disponibile

en: No Plex Library Sections Available
it: Nessuna libreria Plex disponibile

en: No Plex Playlists Available
it: Nessuna playlist disponibile

en: No Seasons
it: Nessuna stagione

en: No Unwatched Shows
it: Nessuna serie da vedere

en: No Unwatched Shows.
it: Nessuna serie da vedere.

en: No episodes
it: Nessun episodio

en: None
it: Nessuno

en: Now Playing
it: In riproduzione

en: Off
it: Spento

en: On Deck
it: In primo piano

en: Overscan Adjust
it: Correzione overscan

en: PIL/Pillow not installed
it: PIL/Pillow non installato

en: Photo
it: Foto

en: Photo Transcoder Action
it: Azione convertitore foto

en: Play
it: Riproduci

en: Playlists
it: Playlist

en: Plex Channels
it: Canali Plex

en: Plex Home Users
it: Utenti PlexHome

en: Plex Library
it: Libreria Plex

en: Plex Media Server: No Items Available
it: Plex Media Server: Nessun elemento disponibile

en: Plex Media Server: No Tracks Available
it: Plex Media Server: Nessuna traccia disponibile

en: Plex Playlists
it: Playlist Plex

en: PlexHome User PIN
it: PIN utente PlexHome

en: Poster Titles
it: Titoli locandine

en: Producers
it: Produttori

en: Recently Added
it: Aggiunti di recente

en: Recently Aired
it: Trasmessi di recente

en: Recently Released
it: Usciti di recente

en: Recently Viewed
it: Visti di recente

en: Recently Viewed Episodes
it: Episodi visti di recente

en: Recently Viewed Shows
it: Serie viste di recente

en: Refresh
it: Ricarica

en: Related Movies
it: Film correlati

en: Remote Bitrate
it: Bitrate remoto

en: Search
it: Cerca

en: Season View
it: Vista Stagione

en: Select Fanart
it: Seleziona fanart

en: Select Poster
it: Seleziona locandina

en: Select Posters
it: Seleziona locandine

en: Select Tracks
it: Seleziona tracce

en: Settings
it: Impostazioni

en: Shared Libraries
it: Librerie condivise

en: Show Clock
it: Mostra orologio

en: Show End Time
it: Mostra orario alla fine

en: Show Photos
it: Mostra Foto

en: Show Unwatched Count
it: Mostra conteggio elementi da vedere

en: Shows
it: Serie

en: Shuffle
it: Mischia

en: Shutter Speed
it: Tempo di esposizione

en: Sign Out
it: Disconnetti

en: SlideShow
it: Presentazione

en: Subs
it: Sottotitoli

en: Subtitle Renderer
it: Renderer dei sottotitoli

en: Subtitle Size %
it: Dimensione sottotitoli %

en: Subtitle Track
it: Traccia sottotitoli

en: Switch Home User
it: Cambia utente Home

en: Synopsis hidden.
it: Trama nascosta.

en: TV Show Navigation Bar
it: Barra di navigazione Serie TV

en: TV Show Options
it: Opzioni Serie TV

en: TV Show View
it: Vista  Serie TV

en: TV Shows
it: Serie TV

en: TheMovieDB: No Trailer Info available
it: TheMovieDB: Nessuna informazione sul trailer

en: Time Format
it: Formato ora

en: To sign in to MyPlex, enter your Email address, username or Plex forum username.
it: Per accedere a MyPlex inserisci la tua email o il nome utente.

en: Transcoder
it: Convertitore

en: Transcoder Action
it: Azione del Convertitore

en: Transcoder Quality
it: Qualità conversione

en: Unwatched
it: Da vedere

en: Unwatched Synopsis
it: Trama per elementi da vedere

en: Version
it: Versione

en: Video Player OSD
it: OSD riproduttore video

en: Video Playlist
it: Playlist video

en: Video Playlist: No Items Available
it: Playlist video: Nessun elemento disponibile

en: View Show
it: Mostra Serie

en: Writers
it: Sceneggiatori

en: Year
it: Anno

en: refreshing
it: ricaricamento

en: remote
it: remoto

en: {0:d} Minutes
it: {0:d} minuti

en: {0:d}hr {1:d}min
it: {0:d} ore {1:d} min

en: {0} unwatched
it: {0} da vedere
