Plex Connect - en to da translation catalogue (139 entries)

en: ATV firmware version 5.1 or higher required. Please think about updating.
da: ATV firmware version 5.1 eller nyere kræves. Venligst overvej at opdatere..

en: Actor View
da: Skuespiller visning

en: Actors
da: Skuespillere

en: Albums
da: Album

en: All Movies
da: Alle film

en: All Photos
da: Alle Billeder

en: All Shows
da: Alle serier

en: All Videos
da: Alle Videoer

en: Appearance
da: Udseende

en: Artists
da: Kunstnere

en: Audio
da: Lyd

en: Audio Boost %
da: Lyd boost %

en: Audio Playlist
da: Splilleliste

en: Audio Track
da: Lydspor

en: Audio/Subs
da: Lyd/Tekst

en: Authors
da: Forfattere

en: By Collection
da: Efter samling

en: By Content Rating
da: Efter indholdsvurdering

en: By Country
da: Efter land

en: By First Letter
da: Efter første bogstav

en: By Folder
da: Efter folder

en: By Rating
da: Efter vurdering

en: By Resolution
da: Efter opløsning

en: By Year
da: Efter år

en: Camera Make
da: Kamera producent

en: Camera Model
da: Kamera model

en: Change All Posters
da: Skift alle illustrationer

en: Change Fanart
da: Udskift banner

en: Change Poster
da: Udskift plakat

en: Channel Search
da: Kanal søgning

en: Channels
da: Kanaler

en: Clock Position
da: Ur position

en: Collections
da: Samlinger

en: Decade
da: Årti

en: Decades
da: Årtier

en: Details
da: Detaljer

en: Director
da: Instruktør

en: Directors
da: Instruktører

en: Discover
da: Opdag

en: Duration Format
da: Varighed format

en: Enter the MyPlex password for {0}.
da: Indtast MyPlex kode for {0}.

en: Episodes
da: Episoder

en: Failed
da: Fejlet

en: Flatten Season
da: Udjævn sæson

en: Genres
da: Genrer

en: Home Video Options
da: Hjemmevideo indstillinger

en: Home Video View
da: Hjemmevideo visning

en: Homepage
da: Hjemmeside

en: Length
da: Længde

en: Lens
da: Optik

en: Library
da: Bibliotek

en: Mark as Unwatched
da: Marker som ikke set

en: Mark as Watched
da: Marker som set

en: More
da: Mere

en: More...
da: Mere...

en: Movie Navigation Bar
da: Film navigationsbjælke

en: Movie Options
da: Film indstillinger

en: Movie View
da: Film visning

en: Movies
da: Film

en: Music Navigation Bar
da: Musik navigationsbjælke

en: Music Options
da: Musik indstillinger

en: Music View
da: Musik Visning

en: MyPlex Password
da: MyPlex Kodeord

en: MyPlex Sign In
da: MyPlex Log på

en: MyPlex Sign Out
da: MyPlex Log af

en: MyPlex Username
da: MyPlex Brugernavn

en: No Plex Channels Available
da: Ingen Plex Kanaler Tilgængelig

en: No Plex Library Sections Available
da: Ingen Plex biblioteker tilgængelige

en: No Plex Playlists Available
da: Ingen Plex Spillelister tilgængelige

en: No Seasons
da: Ingen sæsonner

en: No Unwatched Shows
da: Ingen usete serier

en: No Unwatched Shows.
da: Ingen usete serier.

en: No episodes
da: Ingen episoder

en: None
da: Ingen

en: Now Playing
da: Spiller nu

en: On Deck
da: På hylden

en: Overscan Adjust
da: Overscan justering

en: PIL/Pillow not installed
da: PIL/Pude ikke installeret

en: Photo
da: Foto

en: Photo Transcoder Action
da: Foto Transkoder handling

en: Play
da: Afspil

en: Playlists
da: Spilleliste

en: Plex Channels
da: Plex kanaler

en: Plex Library
da: Plex bibliotek

en: Plex Media Server: No Items Available
da: Plex Medie Server: Ingen emner tilgængelige

en: Plex Media Server: No Tracks Available
da: Plex Media Server: Ingen numre tilgængelige

en: Poster Titles
da: Plakat titler

en: Producers
da: Producenter

en: Recently Added
da: Nyligt tilføjet

en: Recently Aired
da: Nyligt udsendt

en: Recently Released
da: Nyligt udgivet

en: Recently Viewed
da: Nyligt vist

en: Recently Viewed Episodes
da: Nyligt viste episoder

en: Recently Viewed Shows
da: Nyligt viste serier

en: Refresh
da: Genopfrisk

en: Remote Bitrate
da: Fjern bitrate

en: Search
da: Søg

en: Season View
da: Sæson visning

en: Select Tracks
da: Vælg spor

en: Settings
da: Indstillinger

en: Shared Libraries
da: Delte biblioteker

en: Show Clock
da: Vis ur

en: Show End Time
da: Vis slut tid

en: Show Photos
da: Vis billeder

en: Show Unwatched Count
da: Vis uset optælling

en: Shows
da: Serier

en: Shutter Speed
da: Lukkerhastighed

en: Sign Out
da: Log af

en: SlideShow
da: Slideshow

en: Studio
da: Studie

en: Subs
da: Tekst

en: Subtitle Renderer
da: Undertekst fremviser

en: Subtitle Size %
da: Undertekst størrelse %

en: Subtitle Track
da: Undertekst spor

en: Switch Home User
da: Skift bruger

en: Synopsis hidden.
da: Synopsis skjult

en: TV Show Navigation Bar
da: TV Serier navigationsbjælke

en: TV Show Options
da: TV serier indstillinger

en: TV Show View
da: TV serier visning

en: TV Shows
da: TV serier

en: TheMovieDB: No Trailer Info available
da: TheMovieDB: Ingen trailer info tilgængelig

en: Time Format
da: Tidsformat

en: To sign in to MyPlex, enter your Email address, username or Plex forum username.
da: For at logge på MyPlex, indtast e-mail, brugernavn eller Plex forum brugernavn.

en: Trailer
da: Forfilm

en: Transcoder
da: Transkoder

en: Transcoder Action
da: Transkoder handling

en: Transcoder Quality
da: Transkoder kvalitet

en: Unwatched
da: Ikke Set

en: Unwatched Synopsis
da: Ikke set synopsis

en: Video Player OSD
da: Video afspiller OSD

en: View Show
da: Vis serie

en: Wiki/Docs
da: Wiki/Doks

en: Writers
da: Forfattere

en: Year
da: År

en: refreshing
da: genopfrisker

en: remote
da: fjern

en: {0:d} Minutes
da: {0:d} Minutter

en: {0:d}hr {1:d}min
da: {0:d}T {1:d}min

en: {0} unwatched
da: {0} usete
