Plex Connect - en to cs translation catalogue (112 entries)

en: ATV firmware version 5.1 or higher required. Please think about updating.
cs: Je výžadovaná firmwarová verze 5.1 nebo vyšší.

en: Actor View
cs: Herci - zobrazení

en: Actors
cs: Herci

en: All Movies
cs: Všechny Filmy

en: All Photos
cs: Všechny fotografie

en: All Shows
cs: Všechny Seriály

en: Aperture
cs: Clona

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Audio
cs: Zvuk

en: Audio Boost %
cs: Zesílení zvuku %

en: Audio Track
cs: Zvuková stopa

en: Audio/Subs
cs: Zvuk/Titulky

en: Authors
cs: Autoři

en: By Collection
cs: Dle Kolekce

en: By Content Rating
cs: Dle Hodnocení obsahu

en: By Country
cs: Dle Země

en: By First Letter
cs: Dle Prvního písmena

en: By Folder
cs: Dle Složky

en: By Rating
cs: Dle Hodnocení

en: By Resolution
cs: Dle rozlišení

en: By Year
cs: Dle Roku

en: Camera Make
cs: Výrobce fotoaparátu

en: Camera Model
cs: Model fotoaparátu

en: Channels
cs: Kanály

en: Clock Position
cs: Umístění hodin

en: Collections
cs: Kolekce

en: Decades
cs: Desetiletí

en: Details
cs: Detaily

en: Director
cs: Režisér

en: Directors
cs: Režiseri

en: Discover
cs: Odhalit

en: Duration Format
cs: Délka (formát)

en: Enter the MyPlex password for {0}.
cs: Vložte MyPlex heslo pro {0}

en: Episodes
cs: Epizody

en: Failed
cs: Nezadařilo se

en: Forum
cs: Fóra

en: Genre
cs: Žánr

en: Genres
cs: Žánry

en: Homepage
cs: Domovská stránka

en: Length
cs: Délka

en: Lens
cs: Objektiv

en: Library
cs: Knihovna

en: Mark as Unwatched
cs: Označit jako neshlédnute

en: Mark as Watched
cs: Označit jako shlédnute

en: More
cs: Další

en: More...
cs: Další...

en: Movie Navigation Bar
cs: Navigační lišta filmu

en: Movie Options
cs: Filmy - volby

en: Movie View
cs: Zobrazení filmů

en: Movies
cs: Filmy

en: MyPlex Password
cs: MyPlex heslo

en: MyPlex Sign In
cs: MyPlex Přihlásit

en: MyPlex Sign Out
cs: MyPlex odhlásit

en: MyPlex Username
cs: MyPlex uživatelské jméno

en: No Plex Channels Available
cs: Plex kanály nejsou k dispozici

en: No Plex Library Sections Available
cs: Plex knihovna není k dispozici

en: No Seasons
cs: Žádné seriálové řady

en: No Unwatched Shows
cs: Žádné neshlédnuté seriály

en: No Unwatched Shows.
cs: Žádné neshlédnuté seriály.

en: No episodes
cs: Žádné epizody

en: None
cs: Žádny

en: On Deck
cs: Na řadě

en: Overscan Adjust
cs: Nastavení obrazovky

en: Photo
cs: Foto

en: Play
cs: Spustit

en: Plex Channels
cs: Plex kanály

en: Plex Library
cs: Plex knihovna

en: Plex Media Server: No Items Available
cs: Plex Media Server: žádné dostupné položky

en: Producers
cs: Producenti

en: Recently Added
cs: Nově přidané

en: Recently Aired
cs: Nově vysílané

en: Recently Released
cs: Nedávno vydané

en: Recently Viewed
cs: Nedávno shlednuté

en: Recently Viewed Episodes
cs: Nedávno shlédnuté epizody

en: Recently Viewed Shows
cs: Nedávno shlednuté seriály

en: Remote Bitrate
cs: Bitrate

en: Search
cs: Hledat

en: Season View
cs: Zobrazení seriálových řad

en: Select Tracks
cs: Výběr stopy

en: Settings
cs: Nastaveni

en: Show Clock
cs: Zobrazit hodiny

en: Show End Time
cs: Zobrazit čas konce (přehrávání)

en: Show Photos
cs: Zobrazit fotografie

en: Show Unwatched Count
cs: Zobrazit počet neshlédnutých

en: Shows
cs: Seriály

en: Shutter Speed
cs: Rychlost závěrky

en: SlideShow
cs: Prezentace

en: Subtitle Size %
cs: Velikost titulků %

en: Subtitle Track
cs: Stopa titulků

en: Synopsis hidden.
cs: Přehled je skryty.

en: TV Show Navigation Bar
cs: Navigační lišta seriálů

en: TV Show Options
cs: Seriály - volby

en: TV Show View
cs: Zobrazení seriálů

en: TheMovieDB: No Trailer Info available
cs: TheMovieDB: Ukázka není k dispozici

en: Time Format
cs: Format času

en: To sign in to MyPlex, enter your Email address, username or Plex forum username.
cs: Vložte email nebo uživatelské jméno pro přihlášení k MyPlex

en: Trailer
cs: Upoutávka

en: Transcoder
cs: Transkodér

en: Transcoder Action
cs: Transkodér

en: Transcoder Quality
cs: Transkodér - kvalita

en: Unwatched
cs: Neshlédnute

en: Unwatched Synopsis
cs: Neshlédnuté popisy

en: Version
cs: Verze

en: Video Player OSD
cs: Lišta video přehrávače

en: View Show
cs: Zobrazit seriál

en: Wiki/Docs
cs: Wiki/Dokumenty

en: Writers
cs: Scénář

en: Year
cs: Rok

en: {0:0d}x{1:02d} {2}
cs: {0:0d}x{1:02d}{2}

en: {0:d} Minutes
cs: Minut(y)

en: {0:d}hr {1:d}min
cs: {0:d}hod {1:d}min

en: {0} unwatched
cs: {0} nezhlédnutých
